
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Female Sockets |
| Connector Type | Plug |
| Number of Positions | 7 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07699
Ext.Price$0.07699
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07699 | $0.07699 |
| 10 | $0.06894 | $0.68940 |
| 50 | $0.06173 | $3.08650 |
| 100 | $0.05494 | $5.49400 |
| 500 | $0.04889 | $24.44500 |
| 1000 | $0.04663 | $46.63000 |
| 3000 | $0.04448 | $133.44000 |
| 5000 | $0.04243 | $212.15000 |
| 10000 | $0.04194 | $419.40000 |
